خانه / آخرین ها / برگزاری کلاسهای آزمون یوس در دانشگاه استانبول

برگزاری کلاسهای آزمون یوس در دانشگاه استانبول

برگزاری کلاسهای آزمون یوس در دانشگاه استانبول

اگر خیال تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه را دارید، همانند ایران باید از سد کنکور بگذرید. از بسیاری از جهات این آزمون شبیه آزمون کنکور سراسری ایران است اما تفاوت های بسیاری نیز دارد. بنابراین برای تحقق رویایتان پیش از هرچیز باید در مورد این آزمون اطلاعات کسب کنید.

همان طور که در ابتدای این مطلب گفتیم این آزمون جهت ورود به دانشگاه های دولتی این کشور طراحی شده است و در بعضی موارد با کنکور ایران تفاوت دارد. از جمله این اختلافات، نحوه برگزاری این آزمون نسبت به ایران است. کنکور در ایران به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار می گردد در حالی که آزمون یوس توسط هر دانشگاه به طور جداگانه طراحی و برگزار می شود.

دانشگاه استانبول

یکی از دانشگاه های برجسته ترکیه دانشگاه استانبول است که هر ساله برای دانشجویان خارجی آزمون یوس دانشگاه استانبول را برگزار می کند ، این دانشگاه در شهر استانبول و در نزدیکی میدان بیاضیت قرار دارد. در سال ۲۰۱۰ این دانشگاه در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا از طرف موسسه رتبه بندی دانشگاههای جهان رتبه ۴۰۱ را کسب کرد ؛ دانشگاه استانبول افتخار کسب جایزه نوبل ادبیات را نیز دارد.

آزمون یوس Yös دانشگاه استانبول چیست؟

آزمون  یوس Yös دانشگاه استانبول آزمونی است که  دانشگاه های  ترکیه هر ساله برای تعیین سطح علمی متقاضیان خارجی برای پذیرش دانشجو از مقطع دیپلم متوسطه که قصد تحصیل در ترکیه را دارند برگزار می کنند و متقاضیانی که در آزمون موفق و نمره مناسب را دریافت می کنند در این دانشگاه ها پذیرش می شوند.

نکته : دفترچه سوالات به دو زبان انگلیسی و ترکی آماده شده است و هر داوطلب به آن زبانی به سوالات پاسخ می دهد که هنگام ثبت نام آزمون YöS ( یوس ) مشخص کرده است.

نکته :  بعضی اوقات بعضی دانشگاه ها سوالات را به فارسی نیز طرح می نمایند.

آزمون کنکور YöS یوس از دو بخش اصلی تشکیل شده است یک بخش اصلی که شامل آزمون هوش و ریاضی است و یک بخش آزمون سنجش سطح زبان .

 بخش اصلی آزمون : آزمون هوش و ریاضی  است.

بخش ریاضی شامل سوالات : ریاضیات عمومی،مثلثات ، هندسه و غیره.

بخش هوش : این بخش شامل سوالاتی بر پایه تفکر منطقی ، اشکال سه بعدی می باشد.

تعداد سوالات : معمولا بین ۸۰ تا ۱۰۰ سوال

زمان پاسخ گویی به سوالات : بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه است

  نکته:  تعداد دقیق سؤالات و زمان پاسخگویی از سایت رسمی هر دانشگاه در آگهی های مربوط به آزمون ورودی اعلام می گردد.

بخش دوم آزمون یوس : آزمون سنجش سطح زبان

متقاضیانی که در آزمون هوش و ریاضی  موفق و در دانشگاه پذیرش می شوند در صورتی که در آزمون زبان ترکی استانبولی موفق شوند و سطح زبانی آنها قابل قبول باشد میت وانند مستقیم وارد دانشگاه شوند در غیر این صورت می بایست یک دوره ۶ ماهه زبان را قبل از دانشگاه شرکت کنند.

زمان بندی و تقویم ثبت نام آزمون یوس ( YÖS ) دانشگاه استانبول ۲۰۱۹

آزمون YöS (یوس ) توسط هر دانشگاه بصورت مجزا برگزار می گردد.

ثبت نام  آزمون یوس معمولا بهمن ماه هر سال   زمان ثبت نام آزمون YöS ( یوس ) در دانشگاه ها مختلف است و هر دانشگاه بصورت مجزا آزمون YöS ( یوس ) را برگزار می کند.

تاریخ آزمون یوس :  آزمون یوس بین اردیبهشت ماه تا تیر ماه برگزار می شود .

تاریخ اعلام نتایج یوس : معمولا دو هفته بعد از برگزاری آزمون نتایج در سایت دانشگاهی که در آزمون یوس آن ثبت نام کرده اید منتشر می شود.

 

کلاسهای آزمون یوس در دانشگاه استانبول با حضور اساتید دانشگاه استانبول برگزار می گردد و ما مفتخریم به عنوان نماینده دانشگاه استانبول ترکیه ثبت نام کلاسهای این آزمون در ایران را برعهده داریم.

 

مهلت ثبت نام جهت شرکت در کلاسهای آزمون یوس دانشگاه استانبول ترکیه تا پایان مهرماه می باشد و پس از این متقاضیان در صورت تکمیل ظرفیت می توانند در کلاسهای این آزمون شرکت کنند.

خدمات موسسه :

کارت دانشجوئی دانشگاه استانبول

اخذ اقامت دانشجوئی

همراهی دانشجو جهت اسکان

ثبت نام دانشگاهی

تهیه سیم کارت

دوره زبان ترکی همزمان با کلاسهای یوس

افتتاح حساب بانکی

مشاوره تحصیلی

یکسال پوشش دانشجو توسط دفتر موسسه در استانبول ترکیه

 

✅ساعت تماس ۱۱ الی ۲۰
☎️ تلفن ثابت :

۰۲۱۴۴۳۴۰۶۱۹

📱 تلفن همراه

۰۹۱۲۷۱۲۸۳۵۴-۰۹۳۹۱۳۷۱۸۸۱

 

 

ساعت تماس : ۱۱ الی ۱۹

 

همچنین ببینید

ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا اقامت دائم استرالیا از طریق تخصص و مهارت با اسپانسر ایالتی این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://www.baseballapparelsshop.com/Miami-71-Jersey