خانه / آخرین ها / اقامت دائم ترکیه

اقامت دائم ترکیه

اقامت دائم ترکیه

شرایط جدید برای اتباع خارجی جهت به دست آوردن تابعیت ترکیه در پارلمان به تصویب رسیده است. مقدار سرمايه ثابت برای خارجیان برای اخذ تابعیت ترکیه از ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار به ۵۰۰٫۰۰۰ دلار کاهش یافت. مبلغ پیش بینی شده برای کسب شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، از مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار به ۲۵۰٫۰۰۰ دلار کاهش یافته است. محدودیت استخدامی نیز از ۱۰۰ نفر به ۵۰ نفر تقلیل پیدا کرده است.

انواع روشهای بدست آوردن اقامت دائم ترکیه:

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری: در سال ۲۰۱۸، دولت ترکیه یک سیستم سریع برای اخذ ملیت ترک معرفی کرد. افرادی واجد این شرایط خواهند شد که املاکی به ارزش ۲۵۰٫۰۰۰ دلار بخرند یا ۵۰۰٫۰۰۰ دلار در بانکهای ترکیه سپرده گذاری کنند. در هر دو حال باید این سرمایه برای مدت سه سال باقی بماند. افرادی که حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ دلار سرمایه گذاری ثابت کنند یا ۵۰ نفر از شهروندان ترک را استخدام نمایند نیز واجد شرایط می باشند.

املاک و دارندگان اجازه اقامت: هر مالک ملکی که برای یک دوره مستمر و بدون وقفه پنج ساله در ترکیه زندگی کند نیز در صورتی که هر سال حداقل ۱۸۵ روز در ترکیه اقامت داشته باشد، می تواند درخواست شهروندی نماید. ماده ۱۱ قانون ۵۹۰۱ الزامات لازم برای مجوز اقامت بدون وقفه را نشان می دهد. میزان حداقلی برای ارزش ملک وجود ندارد.

تولد: ساده ترین راه این است که در یک خانواده با مادر و پدری ترک متولد شده باشید. با توجه به ماده ۱ قانون شهروندی ترکیه شماره ۴۰۳، متولدینی که حداقل یکی از والدینشان ترک باشند، حق دارند بلافاصله شهروندی دریافت کنند. حال، اگر مادر و یا پدر در درخواست خود موفق شوند، این امر برای فرزندان تسهیل می شود. همچنین هر کس که شهروندی ترکیه خود را از دست دهد، می تواند دوباره درخواست کند.

براساس آخرین به روز رسانی های قانون شهروندی ترکیه که در روزنامه رسمی منتشر شده است، خارجیانی که معیارهای زیر را برآورده می کنند می توانند به طور انحصاری برای اخذ شهروندی ترکیه با تصمیم شورای وزیران اقدام کنند:

• سرمایه گذاری ثابت به میزان حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ دلار، ثابت شده توسط وزارت اقتصاد،
• خرید املاک و مستغلات به مبلغ حداقل ۲۵۰٫۰۰۰ دلار، تایید شده توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی با توجه به اینکه در اداره • ثبت اسناد ذکر می گردد که این ملک نباید طی ۳ سال به فروش برسد،
• ایجاد اشتغال برای حداقل ۵۰ نفر، ثابت شده توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی،
• حداقل۵۰۰٫۰۰۰ دلار سپرده گذاری در بانک های مستقر در ترکیه، تایید شده توسط اداره نظارت و تنظیم بانکداری که چنین مبلغی به مدت سه سال در بانک نگهداری خواهد شد،
• خرید اوراق قرضه دولتی به میزان حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ دلار، اثبات شده توسط اداره خزانه داری با توجه به اینکه این اوراق به مدت ۳ سال نباید واگذار شوند.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه

– همسر / شوهر و کودکان زیر ۱۸ سال می توانند همزمان با شما شهروندی را به دست بیاورند.
– هنگامی که برای شهروندی درخواست می کنید، شما ملزم به اعلام دارایی یا درآمد که در حال حاضر در کشورهای دیگر دارید نیستید.
– شما مجبور نیستید برای واجد شرایط بودن به طور مداوم در ترکیه برای یک دوره معین برای شهروندی زندگی کنید شما می توانید در خارج از کشور زندگی کنید و از آنجا درخواست شهروندی داده تا بزودی اجازه اقامت دریافت کنید.
– شما می توانید بدون زحمت به بسیاری از کشورها سفر کنید.

بسیاری از این کشورها به شهروندان ترک اجازه می دهند تا ۳۰ تا ۹۰ روز بدون نیاز به ویزا اقامت داشته باشند و همچنین برخی از کشورها ویزای الکترونیکی را پس از ورود به کشور, طبق درخواست بصورت آنلاین اعطا می کنند.

گفتگوی آزادسازی ویزا، بین ترکیه و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۳ صورت گرفته است که هدف این بوده, شهروندان ترکیه حق سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شنگن را دارا باشند که در این صورت ۲۶ کشور اروپایی به فهرست ۱۰۲ کشور اضافه خواهند شد , اینها جاهایی خواهند بود که شهروندان ترکیه می توانند آزادانه سفر کنند.

شماره های تماس :  ۰۹۱۰۹۰۹۲۶۴۹-۰۹۳۹۱۳۷۱۸۸۱-

ساعت تماس : ۱۱ الی ۱۹

 

 

 

 

همچنین ببینید

ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا اقامت دائم استرالیا از طریق تخصص و مهارت با اسپانسر ایالتی این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://www.baseballapparelsshop.com/Miami-71-Jersey