خانه / آخرین ها / اقامت دائم اسپانیا

اقامت دائم اسپانیا

اقامت دائم اسپانیا

اقامت دائم اسپانیا

راه ها و شرایط مهاجرت و اخذ اقامت دائم اسپانیا

بررسی راه های اخذ اقامت دائم اسپانیا :

اگر می خواهید برای بلند مدت و یا حتی به طور دائم در این کشور زندگی کنید، شما نیاز به درخواست اقامت دائم برای تبدیل شدن به یک شهروند اسپانیایی دارید. بعد از اینکه در این کشور برای مدت پنج سال زندگی کردید شما می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید و پس از ۱۰ سال شما می توانید برای ملیت اسپانیایی اقدام کنید، هر چند معافیت هایی از این زمان وجود دارد که اجازه می دهد برای افراد خاصی زودتر ایجاد گردد، به عنوان مثال، اگر شما یک فرد اسپانیایی یا کودکی حاصل ازدواج پدر و مادر با اسپانیایی باشید، که هر دو تابعیت اسپانیایی و اخذ اقامت دائم اسپانیا دارند به شما اجازه اقامت و زندگی در این کشور می دهند، اما تفاوت های بین این دو وجود دارد.

مزایای اقامت دائم و تابعیت اسپانیایی

چرا باید اقامت دائم اسپانیایی یا تابعیت اسپانیایی را انتخاب کنید؟

اخذ اقامت دائم اسپانیا یا اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا شما در این کشور بمانید در حالی که ملیت و پاسپورت خود را حفظ کرده اید. به عنوان یک مقیم دائمی اسپانیایی شما بسیاری از مزایای مشابه با شهروندان اسپانیایی برخوردار میگردید تا زمانی که برای شما شرایط خاصی پیش آید، مانند زمانی که قادر به تمکن مالی زندگی خود نباشید. شما می توانید در اتحادیه اروپا برای مدت محدود با ویزای تفریحی رفت و آمد کنید.

اگر شما یک شهروند اسپانیایی هستید، با این حال، شما بنا به دلایلی نیاز به رها کردن ملیت اصلی و گذرنامه خود بودید، مگر اینکه شما برای معافیت واجد شرایط باشید. شما می توانید تمام حقوق برابر با دیگر شهروندان اسپانیایی را داشته باشید و از آن لذت ببرید و همچنین تبدیل به یک شهروند اتحادیه اروپا شوید و با آزادی به حرکت در سراسر اتحادیه اروپا بپردازید. شما همچنین می توانید در انتخابات اروپا شرکت کرده و رای دهید.

نحوه درخواست برای اقامت دائم در اسپانیا

هنگامی اتباع غیر اتحادیه اروپا از نظر قانونی به مدت پنج سال بدون وقفه در اسپانیا زندگی کنند، می توانند برای اجازه اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا اقدام کنند. اجازه اقامت طولانی مدت به شما این امکان را می دهد که به طور نامحدود در این کشور بمانید، در این صورت، شرایط آنها به عنوان شهروندان اسپانیایی است.

شما باید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای ساپورت خود و خانواده خود را دارید. مانند حقوق بازنشستگی، یا کمک هزینه تحصیل و یا حقوق و دستمزد و اثبات بیمه بهداشت عمومی و یا خصوصی برای یک شرکت مجاز در این کشور را داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت دائم اسپانیا

از شما همچنین ممکن است خواسته شود که مدارک زیر را ارائه دهید:

  • گذرنامه معتبر؛
  • مدرک اقامت قانونی در اسپانیا به عنوان مثال. قرارداد اجاره بلند مدت و یا رسیدهای پرداخت اجاره،
  • گواهی سابقه کیفری صادر شده توسط مقامات در کشور خود؛
  • گواهی پزشکی (medico certificado)، در مواردی که متقاضی تقاضای اقامت موقت را دارد؛
  • اثبات و تضمین تمکن مالی در طول اقامت خود در این کشور ؛
  • گواهی ازدواج و طلاق و یا دیگر موارد مربوط به وضعیت تاهل (باید در صورت لزوم به اسپانیایی ترجمه شود).

هنگامی که به شما این اجازه داده می شود، شما می توانند آزادانه به کار و لذت بردن از خدمات اجتماعی و مزایای اسپانیا بپردازید. شما معمولا می توانید در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا سه ماه حرکت کرده، و برای دیگر اهداف خاص خود شما نیاز به یک مجوز دارید.

اگر شما یک کارت آبی از یک کشور عضو اتحادیه اروپا دارید در جای دیگر از اتحادیه اروپا برای مدت مشابه زندگی می کردید، این مجوز به شما اجازه می دهد تا اقامت طولانی مدت در اسپانیا داشته باشید.

شماره های تماس :  ۰۹۱۰۹۰۹۲۶۴۹-۰۹۳۹۱۳۷۱۸۸۱-

ساعت تماس : ۱۱ الی ۱۹

 

 

 

 

همچنین ببینید

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ ویزای کار یکی از کم هزینه ترین و بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://www.baseballapparelsshop.com/Miami-71-Jersey