خانه / آخرین ها / اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا

اسپانیا یک جایگاه جهانی ویژه در ارتباط با اهمیت اقتصادی اش است: سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در تولید ناخالص داخلی، یازدهمین دریافت کننده بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دنیا، و نهمین صادر کننده بزرگ خدمات بازرگانی.

اسپانیا دارای یک اقتصاد مدرن بر پایه دانش است، که در آن بخش خدمات ۷۵% فعالیت های تجاری را شامل می شود. اسپانیا یک مرکز بین المللی برای نوآوری است که از جمعیت جوان، تحصیل کرده و بسیار فعال بهره می برد.

پادشاهی اسپانیا، منطقه ای به وسعت ۵۰۴,۷۸۲ کیلومتر مربع را در جنوب غربی اروپا، در اختیار دارد و دومین کشور وسیع در اتحادیه اروپا است. سرزمین اسپانیا بیشتر شبه جزیره ایبریا، که بین اسپانیا و پرتغال مشترک است، را پوشش می دهد و همچنین شامل جزیره های باله آریک در غرب دریای مدیترانه، جزایر قناری در اقیانوس آتلانتیک و چند جزیره کوچک دیگر است.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

شهروندان ایرانی اجازه دارند در تمام مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ های کشور اسپانیا تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه های اسپانیا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان اسپانیایی امکان پذیر است. متقاضیان این روش می بایست ابتدا نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام و پس از شروع به تحصیل، برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام کنند.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

برای اخذ کارت اقامت از طریق ازدواج، متقاضی باید یک پارتنر یا شریک برای خودش معرفی و مدارک و اسناد لازم، دال بر روابط پایدار با هدف زندگی مشترک و توانایی مالی برای تأمین هزینه های زندگی همسرش را به سفارت ارائه کند.

 

اقامت اسپانیا از طریق کار

برای اخذ اقامت کاری اسپانیا ، متقاضی نیاز به یک دعوت‌نامه یا همان پیشنهاد کار از طرف کارفرما دارد ،به طوری که بتواند از طریق آن وارد اسپانیا و مشغول به کار شود. سپس با زندگی و کار بین ۳ الی ۵ سال در این کشور و پرداخت مالیات، می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام کند. شاید این روش را بتوان از سخت ترین روش های اخذ اقامت اسپانیا دانست، چرا که برای گرفتن یک موقعیت شغلی، لازم است کارفرما اول به مدت ۳ ماه یک موقعیت شغلی را در اسپانیا و سپس به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر در طول این مدت کسی را پیدا نکرد، می تواند این موقعیت شغلی را به شما پیشنهاد و دعوت نامه را برای شما (به عنوان یک غیر اروپایی) ارسال کند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

بوسیله خرید ملک با ارزش حداقل پانصد هزار یورو می‌توان اقامت کشور اسپانیا را گرفت. مساحت و موقعیت ملک نکته‌ای قابل توجه برای کشور اسپانیا نبوده و تنها نکته مهم داشتن ارزش پانصد هزار یورویی ملک خریداری شده می‌باشد.

قابل توجه است که متأسفانه تعدادی منابع از امکان خرید ملک با مبالغ بسیار پایین‌تر و گرفتن اقامت خبر می‌دهند. قابل ذکر می‌باشد که امکان خرید املاک ارزان‌تر موجود است، ولی برای سرمایه‌گذاری کمتر از پانصد هزار یورو، هیچگونه اقامتی صادر نمی‌گردد.

نحوه گرفتن ملیت اسپانیایی

پس از ۱۰ سال اقامت در اسپانیا، می توانید برای ملیت اسپانیا درخواست کنید. شما همچنین می توانید ملیت اسپانیا را از طریق ازدواج یا تولد دریافت کنید، حتی اگر شما یا والدین اسپانیایی شما در خارج از اسپانیا متولد شده باشند.شما همچنین باید ثابت کنید که یک شهروند خوب هستید به لحاظ مالی پایدار و بدون سابقه کیفری و به نظر مقامات یک سطح کافی برای ادغام در جامعه اسپانیا وجود دارد، مثلا توانایی صحبت در اسپانیایی و شرکت در فعالیت های اجتماعی، که بخشی از زندگی اسپانیایی است.شما باید در دفتر ثبت شهری (Civil Registry) اسپانیا که در آن زندگی می کنید، ثبت نام کنید. شما باید مدارک لازم برای تقاضانامه شهروندی اسپانیایی خود، همراه با یک فرم درخواست شهروندی اسپانیایی به همراه داشته باشید.

 

شماره های تماس :  ۰۹۱۰۹۰۹۲۶۴۹-۰۹۳۹۱۳۷۱۸۸۱-

ساعت تماس : ۱۱ الی ۱۹

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ ویزای کار یکی از کم هزینه ترین و بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://www.baseballapparelsshop.com/Miami-71-Jersey