خانه / آخرین ها / شرایط دریافت اقامت ترکیه

شرایط دریافت اقامت ترکیه

شرایط دریافت اقامت ترکیه

یکی از مطمئن ترین راههای دریافت اقامت در ترکیه خرید خانه در این کشور است. با خرید خانه در ترکیه می توانید اقامت این کشور را به راحتی و بطور قطعی دریافت کنید.

دلایل خرید ملک در ترکیه

صرف نظر از اینکه شما به کدام دسته از خریداران تعلق دارید با خرید ملک در ترکیه برنده هستید، چون به صورت کلی قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار ارزان تر از اروپا و کشور های حاشیه خلیج فارس هست، با انتخاب ترکیه جهت زندگی به شما معافیت مالیات برارث تعلق می گیرد، مواد غذایی سالم و ارگانیک و هوای آفتابی و لذت بخش سواحل ترکیه در انتظار شماست، زمانی که شما تصمیم به خرید خانه دوم خود در خارج از کشور را دارید ترکیه می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

قیمت خانه در استانبول ترکیه

استانبول گرانترین و بزرگترین شهر ترکیه و امروزه به دلیل پتانسیل بالا به یکی از شهر های گران دنیا تبدیل شده است و در لیست Global Property Guide در بین ۹۴ شهر دنیا در مقام ۳۹ قرار دارد.
میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول ۲۱۲۶ لیر (تقریبا ۴میلیون ۲۰۰ هزار تومان) است. گرانترین منطقه ی استانبول بشیکتاش با ۸۱۳۷ لیر (تقریبا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ تومان ) و در منطقه ی بشیکتاش گرانترین محله Bebek با میانگین قیمت ۱۶۵۹۶ لیر (۳۳ میلیون) است در واقع Bebek گرانترین نقطه ی ترکیه هم محسوب می شود که در بخش اروپایی استانبول در کنار تنگه ی بوسفورقرار دارد. میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی فاتح که یکی از مراکز ایرانیان و شامل منطقه های تاریخی و توریستی و تجاری از جمله آکسارای است ۲۰۰۰ لیر می باشد. ( بناهای این منطقه عموما قدیمی و کهنه ساز می باشد )

هزینه زندگی در استانبول

حمل و نقل

دومین هزینه زندگی در استانبول جابجایی و حمل و نقل هست. مترو متروبوس(همان بی آرتی خودمان) اتوبوس مینی بوس و دولموش(همان ون های خودمان) و البته تاکسی که نسبت به وسایل حمل و نقل عمومی گرانتر است. برای استفاده از این وسایل عمومی شما نیاز به آکپیل (کارت الکترونیک شهر استانبول) دارید،این آکپیل شارژی هست که برای اولین استفاده ۲٫۳ لیر از شارژ کم میشه و برای سفرهای بعدی تا کمتر از دو ساعت شامل کمی تخفیف میشه والبته هزینه مینی بوس و دولموش رو باید نقد حساب کنید که بسته به مسیرتون هزینه رو بهتون اعلام میکنند.

خوراک

هزینه بعدی و مهم در زندگی هزینه خوراک هست. به طور کلی هزینه های خوراک اینجا تقریبا با تهران یکسانه و کمی  ارزونتر که شما عزیزان میتوانید بنا به در نظر گرفتن بوجه خود از فروشگاه های زنجیره ای مثل(بیم،شوک،A.101 و…)که ارزانتر از فروشگاه هایی مثل(میگروس،کرفور و…)تمامی مایحتاج های خود را تامین کنید واین را در نظر داشته باشید که از تخفیف های ویژه این فروشگاه ها به وابسطه رسانه های تصویری باخبر شوید.

هزینه زندگی در استانبول برای تفریح

برای تفریح در شهر استانبول هیچ سقفی وجود ندارد وشما می تونید تمام حقوق یک ماهتون رو یک شبه صرف تفریحتون کنید.پس ما در این مورد وارد بحث نمیشویم واطلاع رسانی که میکنیم این است که در اینجا تفریحات بسیارمتنوع و هزینه ها هم متفاوت است به طور مثال میتوان برای یک شام سبک یک نفره به قیمت ۷ لیر و یا با ۲۰۰ تا ۲۵۰ لیر یک شام عالی در رستوران رویایی میل کنید و این بستگی به بوجه شما دارد.

 هزینه جاری و اجباری زندگی

مورد بعدی به هزینه های جاری زندگی در کشور ترکیه مربوط میشود مثل آب،برق و گاز که از گرونترین هزینه جاری در کشور ترکیه است.

هزینه آب در ماه برای یک نفر ۲۵ تا ۵۰ لیر ترکیه میباشد که آشامیدنی نیست و شما میتوانید در ماه ۱۵ لیر برای هزینه آب آشامیدنی در نظر بگیرید.

هزینه برق هم برای یک نفر در تابستان بین ۳۰ تا ۶۰ لیر و زمستان ۴۵ تا ۷۵ لیر در نظر بگیرید و اما گاز که گرونترین هزینه جاری برای زندگی یک نفره در ترکیه است برای تابستان برای پخت و پز بین ۱۵ تا ۲۵ لیر میباشد و در زمستان برای گرمایش آب و خونه و پخت و پز از ۷۵ تا۲۰۰ است که تمامی این موارد ذکر شده بستگی به نوع مصرف شما عزیزان دارد.

هزینه اینترنت هم به طور متوسط از ایران گرونتره که برای سرعت ۸ مگابایت و حجم ۶۰ گیگابایت در ترکیه ماهانه ۶۰ تا ۸۰ لیر در نظر بگیرید.

پوشاک

تنها چیزی که اینجا از ایران به مراتب ارزونتر و باکیفیت تره پوشاک هست که شما با در نظر گرفتن نوع سلیقه و بوجه خود مینوانید پوشاک خود را تهیه کنید.

شماره های تماس :  ۰۹۱۰۹۰۹۲۶۴۹-۰۹۳۹۱۳۷۱۸۸۱-

ساعت تماس : ۱۱ الی ۱۹

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

ثبت نام کلاسهای آزمون یوس

ثبت نام کلاسهای آزمون یوس ثبت نام کلاسهای آزمون یوس در استانبول ترکیه اگر خیال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *