خانه / آخرین ها / دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت در اوکراین
Multi-ethnic female graduates holding diplomas

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت در اوکراین

دانشگاه پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی  بوگامولتس

دانشگاه ملی پزشکی به عنوان یکی از بزرگترین مراکز پزشکی اوکراین است که در شهر کیف (پایتخت اوکراین) قرار دارد.

این دانشگاه دارای بخش های متعدد پیشگیری و درمانی بوده و سالانه حدود ۱۰۰۰ فارغ التحصیل در رشته های مختلف پزشکی به اوکراین, و دیگر کشورهای اروپایی, آفریقایی, آسیایی, و آمریکای جنوبی تقدیم می کند .پزشکی  از  ۲۷۵۰ دلار در سال  به زبان روسی و ۵۰۰۰-۴۵۰۰ دلار به زبان انگلیسی. دندانپزشکی ۳۳۰۰ دلار در سال به زبان روسی داروسازی   ۲۲۰۰ دلار در سال  وهزینه خوابگاه ۳۰۰-۵۰۰ دلار.

آکادمی پزشکی، داندان پزشکی و داروسازی پولتاوا

اکادمی دندانپزشکی پولتاوا در شهر پولتاوا واقع شده است و یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور اوکراین می باشد. این اکادمی به عنوان هشتمین اکادمی دندانپزشکی در زمان شوروی سابق در سطح بین المللی مطرح بوده و در رشته های پزشکی دندانپزشکی  و پروتز دهان و دندان دانشجو تربیت می کند. دانشجویان در این دانشگاه به زبان های روسی و انگلیسی تحصیل می کنند که  تحصیل در اوکراین به زبان روسی در این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

دانشگاه فنی مهندسی کاپهای

دانشگاه پلی تکنیک اوکراین (کیف) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های معتبر جهان بوده که از دیر باز به عنوان یک مراکز علمی معتبر بین المللی با مراکز معتبر علمی جهان در زمینه های مختلف فنی و مهندسی همکاری می نماید.در این مجموعه دانشگاهی ۱۹ دانشکده فنی, ۵۰ موسسه پژوهشی به همراه ۱۵ مرکز تحقیقات و ۶ مرکز مهندسی وجود داشته که علاوه بر این در زمینه های مختلف علمی و فنی با ۴۴ مرکز آکادمی علوم همکاری می نماید.

در این دانشگاه ۲۰۰ استاد, دانشیار و استادیار و ۳۲۸۰۰ دانشجو و فوق لیسانس مشغول به کار و تحصیل می باشند .

در کارنامه افتخارات این دانشگاه همکاری نزدیک اساتید و دانشمندان معروفی چون دیمیتری مندلیف, ایگور سیکورسکی, سرگئی کرولوف, استفان تماشنکو, یاون پاتون, بوریس پاتون, و … قرار دارد.

مقاطع مختلف تحصیلی کاپ ائی:

در این دانشگاه, دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی (لیسانس, فوق لیسانس پیوسته, دکتری, و فوق دکتری) پذیرش می شود. برای دانشجویان خارجی پس از پایان دوره زبان مدرک معتبر اتمام کالج زبان اعطا می شود. مدرک کالج زبان جهت ادامه تحصیل در کلیه رشته های تحصیلی الزامی است.هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقطع لیسانس ۳۰۰۰-۴۲۰۰ دلار به زبان روسی  وحدود  ۴۰۰۰ دلار به زبان انگلیسی در سال می باشد.

دانشگاه مهندسی و هوا فضا کیگا

دانشگاه ملی هوا فضا کیف KIGA :

این دانشگاه در پایتخت اوکراین کیف واقع شده است و یکی از دانشگاه های معتبر در رشته های هوانوردی می باشد . رشته های موجود در این دانشگاه:

۱- روابط بین الملل

۲-جامعه شناسی

۳-اقتصاد و بازرگانی

۴-مدیریت

۵-قانون

۶-فیزیک کاربردی

۷-علوم کامپیوتر

۸-مهندسی برق

۹-مهندسی رادیو  وسایل برقی

۱۰-مترولوژی و وسایل اندازه گیری

۱۱-مهندسی کامپیوت

۱۲-ارتباطات

۱۳-هوانوردی و تکنولوژی هوایی  : مهندسی هواپیما  تعمیر و نگهداری توربین

۱۴-معماری

۱۵-الکترونیک

۱۶-مهندسی تکنولوژی شیمیایی۱

۷-تکنولوژی حمل و نقل.

دانشگاه علوم انسانی شفچنکو

دانشگاه ملی کیف تاراس شوچنکو یکی از معتبرترین دانشگاه های اوکراین در زمینه گروه علوم انسانی و یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه اموزش زبان روسی می باشد این دانشگاه دارای خوابگاهی مناسب و مجهز به امکانات رفاهی می باشد.

دانشکده ها:

روابط بین الملل، تجارت بین الملل، اطلاعات بین المللی، مدیریت بین الملل ،روابط بین الملل : حقوق بین الملل و …دانشکده ژورنالیست و خبر نگاری: خبر نگاری و .دانشکده نظامی: تجارت ، نقشه خوانی ،مترجمی،قانون،رادیو تکنولوژی، روانشناسی ، سیاست و ..دانشکده علوم تخصصی:قانون، مدیریت مالی،حسابداری و کنترل مالی، روانشناسی و .دانشکده بیولوژی: بیولوژی، میکروبیولوژی و ویروس شناسی،بیو شیمی،بیو فیزیک،جانور شناسی، کیاه شناسی،فزیولوژیک ،ژنتیک  و دانشکده ژیو گرافیک و جغرافیا:جغرافیای اکونومیک و اقتصاد ، هواشناسی، اب شناسی،  شیمی آب ، نقشه برداری، زمین شناسی و دانشکده اقتصاد: تیوری اقتصاد، اقتصاد تجارت ، حسابداری، بانکداری، مدیریت، مدیریت ملی و اقتصاد بین الملل و .دانشکده ریاصیات و کامپیوتر:انشکده مکانیک و رادیو فیزیک و الکترونیک، دانشکده تاریخ، دانشکده زبانهای خارجی ، دانشکده جامعه شناسی و روانشناسی، دانشکده فلسفه ، دانشکده حقوق و وکالت و دانشکده شرق شناسی ، زبانهای عربی فارسی و دانشکده پیش دانشگاهی زبان برای دانشجویان خارجی .

دانشگاه طراحی و دیزاین

-دانشگاه تکنولوژی و دیزاین در سال ۱۹۳۰ افتتاح شده و دارای بخشهای زیر می باشد:

تکنیک های طراحی ساختمان: نقشه کشی – طراحی داخل و خارج ساختمان – طراحی مبلمان – طراحی کامپیوتری وکامپیوتر: مهندسی کامپیوترصنایع سبک: کفش – پوست – خز – تولید لباس – پرداخت نخهای طبیعی و مصنویی – تکنولوژی و طراحی پارچه مکانیک : تولید و نسب صنایع سبک و تاسیسات تربیت معلم: استاندارد صنایع سبک …الکترونیک: مهندسی سیستمهای الکترونیک – الکترو مکانیک مترولوژی سیستمهای خودکار: طراحی نصب و راه اندازی علوم اقتصاد: بازاریابی –  تجارت  – حسابداری …مدیریت اقتصادی – مدیریت سازمانها تکنولوژی داروسازی: دستگاههای داروسازی و تکنولوژی داروشیمی – مهندسی پلیمر – تکنولوژی الکترو شیمیایی نساجی و پوست : تکنولوژی پوست و خز …این دانشگاه دارای دوره زبان روسی برای علاقمندان به تحصیل به همراه خوابگاه نیز میباشدمتوسط هزینه تحصیل در اوکراین   در این دانشگاه در مقتع لیسانس پس از دوره زبان از ۱۵۰۰-۲۰۰۰$ میباشد و در مقطع فوق لیسانس ۲۰۰۰-۲۳۰۰$.

دانشگاه موسیقی چایکوفسکی و دانشگاه موسیقی کیف

رشته های تحصیلی :

اهنگسازی

-رشته های مرتبط با موسیقی( مقاطع لیسانس – فوق لیسانس – دکترا )  و دانشجو می با ید اشنایی لازم با موسیقی و مبانی آن را داشته باشد.

در صورت لزوم دانشگاه دوره ای خصوصی در حدود شش ماه با هزینه ای حدود ۳۰ دلار برای دانشجو خواهد گذاشت .متوسط هزینه تحصیل پس از دوره زبان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۳۵۰۰$ و دکترا ۴۵۰۰-۶۰۰۰$ در سال می باشد.

دانشگاه مهندسی خارکف

دانشگاه دارای رشته های زیر می باشد:

تکنولوژی هواپیما و ساخت هلیکوپتر تکنولوژی طراحی اطلاعات سیستم های روبوتیک ساخت موتورهای هواپیما توربین های گازی IT و تکنولوژی اطلاعات سیستمهای کنترل و اتوماتیک کامپیوتر و سیستم های پیشرفته رادارتعمیر و نگهداری هواپیما برج مراقبت

آکادمی علوم تخصصی پزشکی

آکادمی علوم تخصصی پزشکی در شهر کیف واقع شده و در رشته های تخصصی پزشکی و دندانپزشکی دارای بخش های کودکان جراحی فک و صورت  ارتودونسی  پروتز و ترمیمی در دندانپزشکی پزشکی:

جراحی مغز و اعصاب – طب داخلی  کوارش  قلب  دستگاه تنفسی – جراحی عمومی –  اطفال – زنان و زایمان – بیماریهای چشم – بیماری های کودکان – اورژانس – بیماریهای عفونی و اپیدمی – بیماری سل – مغز و اعصاب – بیماریهای پوست و امیزشی درماتولوژی – گوش حلق و بینی – روانپزشکی – غدد داخلی – طب هسته ای – طب ورزشی – سرطان و تومور شناسی – داروسازی و صنایع دارویی – ارتوپدی.این دانشگاه دارای خوابگاه نزدیک دانشگاه می باشد.

دانشگاه ملی معماری و مهندسی عمران (کی سی)

دانشکده ها: ارشیتکت ، عمران و ساختمان ، عمران و شهرسازی ،  تاسیسات ، تکنولوژی ساختمانی  ، تاسیسات اتوماتیک ، اماده سازی نیروی متخصص.رشته ها: آرشیتکت ساختمان ، شهر سازی ، طراحی داخلی ، مهندسی تاسیسات ساختمان ، مدیریت طراحی ، عمران ساختمانی زمین ، کانال تاسیسات ،  سیستم حرارتی  ، اب و فاضل اب ساختمانی ، اکولوژی ، تکنولوژی ساخت مصالح ساختمانی ، راه سازی ، ماشینهای ساختمان سازی ، ….در این دانشگاه دانشجو یان خارجی پس از گذراندن دوره زبان می توانند به زبان های  روسی و اوکراینی در رشته مورد نظر تحصیل کنند.

شماره های تماس :  ۰۹۱۰۹۰۹۲۶۴۹-۰۹۳۹۱۳۷۱۸۸۱-

ساعت تماس : ۱۱ الی ۱۹

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا برای افرادی است که برای گردشگری یا تفریح و بازدید از کانادا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *