خانه / آخرین ها / تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه

امروزه تحصیل دکترا در ترکیه مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل خارج از کشور از جمله ایرانیان قرار گرفته است که یکی از دلایل آن هزینه پایین زندگی در ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد اما کیفیت آموزش هنوز بالاست . با تحصیل دکترا در ترکیه می توان بورسیه تحصیلی کسب کرد که نه تنها هزینه تحصیل را بلکه هزینه مسکن ،بیمه و هزینه های حمل و نقل را نیز پوشش می دهد . تحصیل دکترا در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی می باشد .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه و دیگر رشته های مشابه می تواند موقعیت مناسبی برای شما فراهم کند. گرچه رشته های مختلف تحصیلی از جمله پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه نیز دارای آزمون ورودی هستند ولی تجربه نشان داده دانش آموزان ایرانی دراین آزمون ها بسیار موفق ظاهر شده اند

دانشگاه های دولتی  ترکیه :

هزینه این دانشگاه ها تقریبا رایگان می باشد . هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در سال می باشد . به دلیل تقاضاء بسیار زیاد برای تحصیل در این دانشگاه ها متقاضی باید یک امتحان بین المللی YOS را پشت سر بگذارد.

دانشگاه های خصوصی  ترکیه :

برخی از دانشگاه های خصوصی در ترکیه دارای استاندارد های بسیار بالایی هستند و از نظر رتبه بندی در سطر بهترین رتبه بندی در دنیا قرار دارند . ورود به دانشگاه های خصوصی بسیار رقابتی می باشد و این دانشگاه ها نیازی به امتحان YOS ندارند ولی نمرات دیپلم و ریز نمرات دبیرستانی مهم می باشد .

تخصص پزشکی در ترکیه

ترکیه جزو معدود کشور های جهان می باشد که تحصیل در مقطع تخصص پزشکی کلا رایگان و علاوه بر آن دانشجوی تخصص پزشکی حقوق ماهیانه و قابل توجهی دریافت می نماید.

 

شماره های تماس :  ۰۹۱۰۹۰۹۲۶۴۹-۰۹۳۹۱۳۷۱۸۸۱-۰۹۱۲۷۱۲۸۳۵۴

ساعت تماس : ۱۱ الی ۱۹

همچنین ببینید

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا برای افرادی است که برای گردشگری یا تفریح و بازدید از کانادا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *